Alergie a nowotwory

Naukowcy dowiedli bardzo interesujących rzeczy, a mianowicie osoby, które zmagają się z atopowym zapaleniem skóry, albo astmą mają mniejszą szansę na wystąpienie nowotworów złośliwych. Czym poparte są takie oświadczenia oraz dlaczego tak się dzieje?

Nieco więcej informacji na temat zapobiegania nowotworom

Astma oraz atopowe zapalenie skóry to choroby alergiczne w przypadku których ludzki układ odpornościowy jest po prostu zbyt aktywny. Aktywność ta sprawia, że zdrowe komórki traktowane są jako szkodliwe i usuwane z organizmu. Sytuacja jest taka sama w przypadku komórek nieprawidłowych, szkodliwych, które organizm wydala. Brak szkodliwych komórek sprawia, że szansa na wystąpienie nowotworu również maleje.

W tym miejscu warto przybliżyć badania, które umożliwiły wyprowadzenie takich wniosków. W badaniu wzięli ukrop mężczyźni, którzy zmagali się z nowotworami złośliwymi. Zadano im pytanie czy w przeszłości mieli postawioną diagnozę astmy bądź atopowego zapalenia skóry. Naukowcy dowiedzieli się również jakie leki zażywali. W dalszej kolejności zbadano jak wymienione schorzenia wpłynęły na nowotwory złośliwe dotyczące między innymi żołądka, jelita grubego, płuca, odbytnicy i innych.

Potwierdziło się, iż wszyscy mężczyźni, którzy w przeszłości zmagali się z astmą bądź atopowym zapaleniem skóry posiadają niższe ryzyko występowania wymienionych nowotworów. Najlepiej sytuacja przedstawia się, kiedy chodzi o raka żołądka oraz płuc, gdyż w takich przypadkach zachorowanie na nowotwór spada aż o odpowiednio 73 oraz 66 procent.

W dzisiejszych czasach nie stwierdzono jeszcze dlaczego istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia nowotworów. Jednakże , odpowiedzi należy szukać w układzie immunologicznym osób zmagających się z astmą bądź atopowym zapaleniem. Komórki w tym układzie nadmiernie oddziałują na alergeny nawet w sytuacji, kiedy nie szkodzą one organizmowi. Właśnie z tego względu szkodliwe komórki nowotworowe zostają zniszczone zanim rozwinie się nowotwór złośliwy. Badania w tej tematyce nie ustają, co rodzi nadzieję, że w przyszłości odnajdziemy skuteczną metodą walki z nowotworami i jednocześnie pomniejszymy śmiertelność wśród ludzi. Można jednak wysnuć wniosek, że astma oraz atopowe zapalenie skóry, które w dawnych czasach traktowane były jako przekleństwo dzisiaj mogą uratować życie.

Author: Wolna od alergii

Share This Post On
38 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general