Alergie chemiczne stają się coraz popularniejsze wśród ludzi

Alergia na wyroby chemiczne znacznie utrudnia funkcjonowanie, gdyż niełatwo dokładnie określić jakie alergeny odpowiadają za jej wystąpienie. Najgorsze są wyroby gumowe, które powodują cały szereg negatywnych zjawisk. Jak poradzić sobie z tym rodzajem alergii?

Jak postępować w przypadku alergii chemicznej?

Cały świat zmaga się z różnymi alergiami. Jedne z nich są wrodzone, inne nabyte, a jeszcze inne kwalifikuje się jako uczulenia na wyroby chemiczne. W tym przypadku alergeny to przede wszystkim składniki występujące w gumie, żywicy oraz używanych powszechnie barwnikach. Kiedy człowiek styka się z wymienionymi składnikami mają one możliwość wniknięcia głęboko w skórę, co sprawia, że pojawiają się niepożądane skutki uboczne oraz alergie. Wśród wszystkich substancji można wymienić kilka, które działają najbardziej intensywnie.

Żywice epoksydowe wywołują silną reakcję alergiczną, która ma miejsce po zetknięciu się z tworzywami sztucznymi. Do ich produkcji wykorzystano żywice epoksydowe. Posiadanie wiedzy odnośnie różnych rodzajów alergii daje możliwość unikania ich, a także szybkiego rozpoznawania, co zdecydowanie ułatwi unikanie przyszłych kontaktów.

Uczulają również wyroby z gumy, gdzie wśród alergenów występuje lateks, antyutleniacze, przyśpieszacze wulkanizacji i inne. Kiedy mowa o przyspieszaczach, częstym objawem alergii są wypryski na twarzy. Z kolei nietolerancja lateksu to w większości przypadków trudny do opanowania świąd, zaczerwienienie skóry, pokrzywka oraz obrzęk w miejscach, gdzie nastąpił kontakt ze skórą.

Wśród wyrobów chemicznych, które powodują alergię wymienia się też terpentynę, która występuje w rozpuszczalnikach do farb. Znajduje się również w maściach oraz płynach do podłóg. Warto na nią uważać.

Związki akrylowe występują w klejach bądź farbach akrylowych, często używa się ich również w trakcie produkcji plastiku.

Alergia, a raczej jej objawy mogą pojawić się po zetknięciu z jakimkolwiek środkiem chemicznym, gdyż nie ukrywajmy – są wszędzie. Kiedy wiadomo, że chodzi o alergię kolejny ważny krok polega na sprawdzeniu jaka substancja jest nietolerowana przez organizm i od tego zaczyna się skuteczne leczenie alergii. W większości przypadków wymaga się jedynie unikania kontaktu i wszystko wraca do normy.

Author: Wolna od alergii

Share This Post On
12 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general