Babcine sposoby na alergię wiosenną

Z najświeższych badań nad alergią wiosenną w Polsce wynika, że już u blisko połowy Polaków mogą wystąpić się jej objawy ( 50% Polaków ma bowiem dodatni wynik testów skórnych na takie alergeny, jak : pyłki traw i pyłki drzew). Wszyscy eksperci zajmujący się badaniem zjawiska alergii wiosennej na całym świecie od kilkunastu lat wskazują na to, że na alergię wiosenną znacznie bardziej narażeni są mieszkańcy dużych miast niż małych wsi. Na terenie naszego kraju najwięcej wiosennych alergików pojawiło się w latach 90 ubiegłego stulecia. Jesteś ciekawy, jak nasze babcie poradziły sobie z objawami kataru siennego i nie tylko? Czy opracowały jakieś swoje niezawodne sposoby? Listę babcinych sposób na alergię wiosenną, przedstawiamy poniżej.

  1. Kąpiel z krochmalem – Nasze babcie do każdej kąpieli dodawały litr krochmalu. Sprawdź sama, skóra przestanie swędzieć a wysypka skórna na pewno zniknie! Co jeszcze zyskasz dzięki kąpieli w krochmalu? Gładką skórę, prawda, że warto chociaż spróbować?
  2. Kilka filiżanek zielonej herbaty – Twoja babcia na pewno to wie, a Ty? Czy Ty wiesz, że każda filiżanka zielonej herbaty (warto dowiedzieć się, w jaki sposób ją zaparzać, nie zalewa się jej bowiem wrzątkiem, tylko wodą o temperaturze 70 – 85 stopni i parzy przez około 1-2 minuty) ma działanie antyalergiczne (dokładnie polega to na zmniejszaniu ilości produkowanej histaminy przez Twój organizm). Do tej zielonej herbaty możemy dodać łyżeczkę miodu (słodzenia miodem i cukrem unikamy, jeśli nasz cel, to odchudzanie!)
  3. Czarny olej sezamowy – Zapytaj swojej babci, co myśli o piciu czarnego oleju sezamowego? Na pewno potwierdzi te słowa : W okresie wiosennej alergii pijmy go raz dzienne, zaś jego nietypowy smak możemy złagodzić popijając go wspomnianą już wyżej zieloną herbatą (jeśli nie masz uczulenia na mleko, to zieloną herbatę możesz zastąpić właśnie nią).
  4. Kilka szklanek świeżego soku z owoców i warzyw – Zdaniem naszych babć, codzienne powinniśmy wypijać po kilka szklanek świeżo wyciśniętego soku owocowego i warzywnego. Najlepiej aby owoce oraz warzywa pochodziło prosto z sadu i ogródka babci!Zanim po nie sięgniesz pamiętaj aby sprawdzić, czy nie dadzą one objawów alergii krzyżowej. Pamiętasz jeszcze kto powinien unikać marchewki? Przypomnij sobie o tym tutaj (link do artykułu).
  5. Czosnek + mleko – Jeśli tylko szerzej zainteresujesz się tematem „Babcinych sposobów na…” to bardzo szybko zauważysz, że nasze babcie bardzo często polecają nam czosnek i mleko na liczne dolegliwości. Jedną z tych dolegliwości jest również wiosenna alergia. Sposób jest bardzo prosty, 5 ząbków czosnku (świeżego!) gotujemy razem z 15 mililitrami mleka i pijemy, przynajmniej kilka razy w tygodniu ( UWAGA : 5 ząbków + 15 ml mleka to tylko jedna porcja)
  6. Cytrusy + mleko – Dla tych, którzy wyjątkowo nie lubią smaku i zapachu czosnku, nasze babcie przygotowały przepis na inną mieszkankę antyalergiczną. Jest to równie prosty. Połącz ze sobą kilka plasterków ulubionych cytrusów (możesz przebierać dowolnie pomiędzy pomarańczą, cytryną, grejpfrutem…wybrać możesz nawet limonkę!) i mleko – tylko nie na zimno, zagotuj cytrusy i mleko – taką cytrusową mieszankę możesz pić każdego dnia!

Author: Wolna od alergii

Share This Post On
175 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general