Farby do włosów uczulają!

Nie bez powodu na farbach do włosów widnieje informacja o konieczności ich przetestowania przed zastosowaniem. Wiele kobiet jest na nie uczulone o czym nie mają pojęcia przed nałożeniem ich na głowę. Alergia przeważnie objawia się swędzeniem oraz wysypką, jednakże w bardzo zaawansowanych przypadkach można się dostać do szpitala.

Jak rozpoznać uczulenie na farbę?

Uczulenia na farby nie są mile widziane przez kobiety, gdyż większość pań nie przepada za swoim naturalnym kolorem włosów oraz regularnie udaje się do specjalisty na koloryzację. Alergie pojawiają się bardzo często u osób, które uczulone są również na inne rzeczy, jednakże nie jest to reguła. W przypadku pojawienia się alergii warto przynajmniej na jakiś czas, a najlepiej na stałe zrezygnować z farbowania. Jednak w pierwszej kolejności należy wiedzieć jak rozpoznać jej objawy.

Alergia objawia się w tracie bezpośredniego kontaktu z farbą i występuje na skórze głowy, twarzy, szyi, a nawet rękach. Słowem, we wszystkich miejscach, gdzie produkt fryzjerski zetknął się z ciałem klientki. Alergia objawia się wystąpieniem plamek w odcieniu czerwonym, pojawia się również ogólne zaczerwienienie oraz opuchlizna. Składnikiem zawartym w farbach, który uczula jest p-fenylenodiamina. Na nieszczęście alergiczek, związek te występuje w większości farb dostępnych na dzisiejszym rynku. Uczulenie objawia się także swędzeniem skóry, czasem mogą pojawić się trudności z oddychaniem oraz świerzb. Nie warto efektów tych lekceważyć, gdyż przyniesie to więcej negatywnych efektów niż ładny kolor włosów.

W jaki sposób radzić sobie z alergią na farbę do włosów?

Aby unikać alergii należy przede wszystkim stosować się do instrukcji zawartych na opakowaniu. Przed nałożeniem farby na włosy należy również sprawdzić datę, gdyż przeterminowane bądź otwarte produkty mogą wywołać niepożądane skutki uboczne. Konieczne jest również nakładanie farby na nieumyte włosy, gdyż naturalna warstwa ochronna zapobiega alergiom i uczuleniom.

W trakcie nakładania farby należy używać rękawiczek, gdyż tylko w taki sposób uniknie się reakcji alergicznej na rękach. Nie można przetrzymywać produktu na głowie dłużej niż zostało to opisane na opakowaniu, gdyż reakcja może pojawić się nawet po zmyciu farby. Kiedy po nałożeniu pojawia się pieczenie bądź swędzenie należy jak najszybciej zmyć produkt i nie sięgać po niego w przyszłości.

Author: alergia

Share This Post On
331 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general