Jaki lek na alergie będzie najbardziej skuteczny?

Swędząca wysypka, miejscowe zaczerwienienie, przewlekły katar, łzawiące oczy, a nawet problemy żołądkowe – wszystkie te objawy mogą wskazywać na występowanie alergii. Jeżeli objawy te będą utrzymywać się przez dłuższy czas, to koniecznie trzeba będzie zastosować odpowiedni lek na alergię, najlepiej po konsultacji ze specjalistą.

Co wywołuje reakcje alergiczne?

Reakcje alergiczne mogą wystąpić w każdym wieku. Często zdarza się, że konkretny alergen wywołuje reakcję od najwcześniejszych dziecięcych lat. Bywa jednak też tak, że osoba, która do tej pory była całkowicie zdrowa, nagle dostaje uczulenia na coś w wieku dorosłym. Obecnie alergie różnego typu występują o wiele częściej niż jeszcze pięćdziesiąt czy sto lat temu. Wpływ na taki stan rzeczy ma między innymi coraz bardziej zanieczyszczone środowisko naturalne. Substancje uczulające, czyli tak zwane alergeny mogą znaleźć się dosłownie wszędzie – zarówno w jedzeniu, wodzie czy powietrzu. Alergia jest kwestią niezwykle indywidualną. Substancje, które u jednych osób wywołują silne reakcje alergiczne, w przypadku innych ludzi pozostają zupełnie obojętne. Tak samo konkretny lek na alergię u jednych może zadziałać, a u innych nie. Dlatego jego dobór warto konsultować ze specjalistą.

Jakie są rodzaje alergii?

Można wyróżnić kilka rodzajów alergii. Jednym z rodzajów alergii są alergie pokarmowe. Jak łatwo się domyślić związane są one z przyjmowanym pożywieniem. Objawy w postaci biegunki, wzdęć czy mrowienia języka występują bezpośrednio po spożyciu konkretnego alergenu. Inny przykład alergii to alergie kontaktowe. Występują one w sytuacji, gdy konkretny alergen zetknie się ze skórą. Może to być przykładowo kurz czy sierść zwierząt, a także środki chemiczne czy niektóre stopy metali. W miejscu, w którym doszło do kontaktu alergenu ze skórą, najczęściej pojawia się swędząca wysypka, na którą może pomóc jedynie lek na alergię.

Lek na alergię zawsze warto mieć przy sobie

Wiele osób cierpiących na alergię każdego dnia zadaje sobie pytanie, co można zrobić, aby życie z alergią było, choć trochę mniej uciążliwe. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, by sobie, choć odrobinę ulżyć. Pierwszą, podstawową zasadą powinno być unikanie alergenów. Niekiedy jest to sprawa prosta – jeżeli ktoś ma uczulenie na przykład na orzechy włoskie, to nie może ich spożywać. Gorzej, jeżeli występuje alergia wziewna i pylą trawy. Nawet w mieście może to być uciążliwe. Wówczas, dla poprawy codziennego komfortu zawsze warto mieć przy sobie lek na alergię.

Author: alergia

Share This Post On
314 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general