Leki na wiosenną alergię

Leki bez recepty na wiosenną alergię – jak mądrze stosować?

Jak mądrze stosować leki antyalergicznie bez recepty? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że leki na alergie wiosenną dostępne bez recepty można stosować tylko przez bardzo krótki czas (będziemy Ci o tym przypominać przez całą treść tego artykuły, nie chcemy bowiem abyś nawet w najmniejszym stopniu narażał swoje zdrowie!). Już po kilku dniach koniecznie powinieneś zgłosić się do lekarza alergologa! Od tej reguły nie ma odstępu, nawet jeśli czujesz się wspaniale. Przeczytaj!

Leki bez recepty z receptą są znacznie tańsze

Kupiłeś jedno opakowanie leku antyhistaminowego (najwięcej leków bez recepty na alergie wiosenną to właśnie leki antyhistaminowe) w aptece? Opakowanie jest bardzo małe i był to spory wydatek dla Twojej kieszeni. Cieszy się jednak to, że stan Twojego zdrowia znacznie się polepszył. To nie znaczy, że masz zrezygnować z wizyty u lekarza. Wybierz się do niego po to aby dostać większe opakowanie leków (tych samych leków) w niższej cenie. Wszystkie leki antyalergiczne są refundowane – to wspaniała wiadomość dla wszystkich alergików!

JAK MĄDRZE STOSOWAĆ LEKI NA ALERGIE BEZ RECEPTY

Po lekach bez recepty czujesz się gorzej?

Zażyłeś kilka tabletek, kapsułek leku antyalergicznego i czujesz się gorzej? Owszem, wszystkie objawy alergii wiosennej zniknęły, pojawiły się jednak inne, bardzo nieprzyjemne? Na przykład : bóle głowy, wysypka na skórze, wypadanie włosów, mdłości, nadmierne pobudzenie, uczucie senności czy obrzęk? Wizyta u lekarza alergologa jest Ci bardzo potrzebna – lekarz indywidualnie (na podstawie przeprowadzonego wywiadu) dobierze lek, który nie tylko usunie objawy wiosennej alergii, ale także nie będzie powodować (wyżej wymienionych) skutków ubocznych.

W czasie zażywania leków antyhistaminowych bez recepty nie mogę?

Także nie możesz spożywać alkoholu (pod żadną postacią, także pod postacią małych czekoladek nadzianych alkoholem), na własną rękę nie możesz także łączyć leków uspokajających, lekami antygrzybicznych, antybiotyków, leków na chorobę wrzodową żołądka oraz dwunastnicy – w takich wypadkach to lekarz musi ustalić dawkowanie!

Nigdy nie zwiększaj sam zalecanej dawki leku

Wszystkie leki bez recepty o działaniu antyalergicznym posiadają informacje na temat dawkowania – nie możesz sam zwiększyć dawki (bo lek nie jest skuteczny!) – w ten sposób możesz doprowadzić do bardzo nieprzyjemnego w skutkach przedawkowania.

Zrób wszystko aby nie zapomnieć o przyjęciu dawki leku

Decydując się na zażywanie leków antyalergicznych (tylko przez okres kilku dni!) nie możesz zapomnieć o przyjęciu dawki leku – zapisz sobie na karteczce, o których godzinach musisz wziąć lek i powieś ją w widocznym miejscu, możesz także skorzystać z przypomnienia w telefonie komórkowym – leki antyhistaminowe (bez recepty i już na receptę) zawsze przyjmujemy o tej samej porze.

Nie możesz sam zadecydować o zakończeniu kuracji antyalergicznej

Jeszcze raz bardzo mocno podkreślamy. Leki antyhistaminowe bez wiedzy lekarza bierzemy tylko przez kilka dni, po tych kilku dniach idziemy go jego gabinetu i prosimy o receptę. Ustalamy także to, ile czasu będzie trwała nasza kuracja? Najprawdopodobniej leki antyalergiczne będziemy przyjmować tak długo, jak długo aktywne są nasze alergeny – możesz zajrzeć do kalendarza pyleń, ale decydujący jest głos lekarza alergologa.

Przed zakupem leku bez recepty skonsultuj się z farmaceutą

Leki antyalergicznie kupuj wyłącznie w aptece, nie kupuj ich w hipermarkecie, sklepie czy stacji benzynowej – Kto odpowie na Twoje pytanie i nie zapomnij o wizycie u lekarza, musisz ją odbyć za kilka dni!

Author: Wolna od alergii

Share This Post On
263 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general