Nietolerancje pokarmowe przyczyną różnych przewlekłych chorób

Najnowsze badania wykazują, że nietolerancja pokarmowa może odpowiadać za większość chorób przewlekłych związanych z rozwojem cywilizacji. Dlatego warto zrobić testy pokarmowe i sprawdzić czego powinniśmy unikać w pożywieniu, aby cieszyć się zdrowiem.

Dlaczego występuje nietolerancja pokarmowa?

Nietolerancja pokarmowa występuje wtedy, gdy brak jest enzymu, który rozkłada konkretny związek. Najczęściej są to nietolerancje laktozy, fruktozy i histaminy. Objawy nietolerancji są złożone, mogą pojawić się po kilku dniach i trwać kilka tygodni, tym różni się od alergii. Przy alergii objawy pojawiają się zwykle po kilku minutach od zjedzenia.

Jakie są wskazania do wykonania testu nietolerancji pokarmowych?

Wskazaniem są dolegliwości o trudnym do zdiagnozowania podłożu, są to biegunki, zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha, migreny, stany depresyjne, osłabienie mięśni, długotrwałe zmęczenie, zmiany skórne czy trądzik. Testy pokarmowe można zrobić także, jeśli są problemy ze schudnięciem, mimo regularnych ćwiczeń i diety.

Jakie choroby mogą być skutkiem nietolerancji pokarmowych?

Są to choroby metaboliczne: cukrzyca, nadwaga i otyłość, choroby jelit i inne choroby układu pokarmowego. Poza tym możemy mieć do czynienia z chorobami nerwowego, np. stwardnienie rozsiane oraz migreny, depresje. Ponadto łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, choroby kości i stawów, niepłodność, choroba wieńcowa, miażdżyca też mogą być spowodowane nietolerancją pokarmową.

Dlaczego warto wykonać testy pokarmowe i wdrożyć dietę eliminacyjną?

Trzeba pamiętać, że testy pokarmowe i dietę eliminacyjną, należy wprowadzać pod okiem specjalisty. Nie wolno działać na własną rękę. Korzyści płynących z diety eliminacyjnej jest wiele. Dzięki takiej diecie można pozbyć się stanów zapalnych organizmu, będących obciążeniem dla układu odpornościowego oraz powodem chorób cywilizacyjnych. Ponadto usprawniony będzie metabolizm, miną zaparcia i wzdęcia, a także spadnie masa ciała. Ważnym aspektem jest powrót sił witalnych oraz wyeliminowanie stanów przygnębienia i depresji, a także pozbycie się migren i problemów z koncentracją. Dieta eliminacyjna jest pomocna w leczeniu cukrzycy, nowotworów, a także reguluje pracę hormonów tarczycy. Wspomaga również leczenie chorób krążenia, skóry, reumatycznych oraz choroby Alzheimera i Parkinsona.

Author: ds_juzek

Share This Post On
290 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general