Serum – co to takiego?

Wśród produktów do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów występują kosmetyki określane mianem serum. Ta tajemnicza nazwa nie mówi wiele, a zbawienne właściwości serum mogą pomóc w rozwiązaniu wielu problemów oraz zmartwień. Przekonaj się co to serum oraz kiedy warto rozpocząć korzystanie z niego.

 

Serum – podstawowe informacje

Przez określenie serum rozumie się produkt o znacznym stężeniu aktywnych składników. W związku z tym jest on zdecydowanie bardziej skuteczny niż krem bądź balsam. Przekłada się to również na jego wyższą cenę, w związku z tym nie jest on aż tak popularny jak wymienione powyżej zamienniki.

Nazwa serum oznacza preparat, który jest znacznie bardziej skoncentrowany, kiedy porównać chociażby z kremem, jednakże w tym samym czasie nie jest on tak ciężki jak żel. Jeśli produkt ten jest wybierany na twarz, jego rola polega na intensywnym nawilżaniu, walce ze zmarszczkami oraz redukcji nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Kobiety (oraz mężczyźni) sięgają po serum, aby uzyskać efekt napięcia twarzy, pozbyć się przebarwień oraz uzyskać młodszy, bardziej promienny wygląd. Jest to produkt przeznaczony dla osób, które ukończyły 25 rok życia.

 

Jak należy używać serum?

W pierwszej kolejności należy zdawać sobie sprawę, że serum nie może być używane bez przerwy. Najlepsze efekty osiągnie się w trakcie stosowania dwu, maksymalnie trzytygodniowych kuracji odbywających się parę razy w roku. Warto dokładnie wyznaczyć ten czas, gdyż skóra jest bardziej wrażliwa oraz potrzebuje większego nawilżenia po przebytym lecie, kiedy to miała bezustannie do czynienia ze słońcem oraz wodą morską, a także zimą, gdy na skutek niskich temperatur oraz warunków atmosferycznych nie wygląda korzystnie.

Serum to nie to samo co krem. W związku z tym idealne jest stosowanie zarówno jednego, jak i drugiego produktu. Jeszcze lepsza jest sytuacja, kiedy wybierze się kosmetyki z jednej serii, gdyż wzajemnie uzupełniają się, co sprawia, że można uzyskać optymalne rezultaty.

Pierwszy krok w kuracji to oczyszczenie skóry, co powinno odbywać się przy pomocy płynu micelarnego (zmycie makijażu), toniku oraz żelu do twarzy. W dalszej kolejności należy nałożyć serum, a zakończenie czynności pielęgnacyjnych odbywa się w towarzystwie kremu do twarzy na noc bądź na dzień.

Serum nie powinno być jednak stosowane w trakcie lata. Jest to związane z faktem, że witamina A oraz jej pochodne, których znaczne ilości występują w serum nie lubią słońca. Oprócz tego, nie należy używać go do innych partii ciała, gdyż kosmetyk, który nie jest najtańszy zostanie zmarnowany i nie przyniesie żadnych rezultatów.

Author: alergia

Share This Post On
314 views http://www.alergia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-admin/themes.php?page=core_functions.php#wrap-general